خدمات صنعتی

امروزه با گسترش فناوری های نوین در صنایع مختلف و ایجاد فرصت های رقابتی جدید در کلیه امور ما شاهد استفاده روز افزون از سیستم ها و دستگاه های جدید در صنایع هستیم . صنایعی که تا دیروز متکی به نیروی انسانی بودند و همیشه در تولیدات خود شاهد خطاهای انسانی فراوانی بودند امروزه با استفاده از تکنولوژی در صنایع خود علاوه بر افزایش راندمان کاری باعث بهبود کیفیت محصولات خود و همچنین کاهش خطاهای خود در این امر شدند . اکنون ما با بررسی بخش کوچکی از این روند به دلایل انجام این عمل از سوی صنایع مختلف می پردازیم .
خدمات نوین صنعتی ، ایجاد فرصت یا هزینه اضافی ؟
همانطور که همه ما در بخش های متفاوت رسانه‌ای کارخانجات و مراکز صنعتی را مشاهده نموده ایم ، دیده ایم که در اکثر خطوط تولید ربات هایی با ویژگی های خاصی مشغول به کار هستند و یا هر شرکت صنعتی برای پشتیبانی از قطعات و دستگاه های خود با مجموعه های متخصص در این امر قرارداد های کاری را به امضاء رسانده اند . اما انجام این عمل چه مزایا و چه معایبی دارد ؟ آیا با استفاده از این نوع ربات ها ما نیروی انسانی خود را از دست می دهیم ؟ ایا باعث افزایش هزینه ها می شویم؟آیا یاعث کاهش ، در تولیدات ما خواهد داشت ؟ در پاسخ به این دسته از سوال ها باید بگوییم که خیر . همانطور که در قبل هم به آن اشاره شد صنایع با سرعت بالایی به سمت استفاده از سیستم ها و سخت افزارهای مدرن رو آورده و در تلاش هستند تا با کاهش خطاهای انسانی و غیر انسانی به افزایش تولید ، افزایش کیفیت و همچنین بالا بردن راندمان کاری خود برسند که در نتیجه انجام همه ی این موارد به سود بیشتری نیز دست میابند . شما زمانی را در نظر بگیرید که یک خط تولید به دلیل نامشخصی از چرخه تولید خارج می گردد :
1- در هر ساعت بیکاری این خط تولید چه مقدار زیان به مجموعه وارد می شود ؟
2- آیا در مجموعه خود ، نیروی متخصص برای پیدا کردن معایب احتمالی خط تولید وجود دارد ؟
3- آیا با برطرف شدن مشکل خط تولید با استفاده از نیروی داخلی ، ضمانتی نیز وجود دارد ؟
4- اگر در مجموعه بازدید های دوره ایی وجود داشت ، مشکلات اینچنینی پیش می آمد ؟
5- . . .
و سوالاتی از این قبیل که پاسخ آن را به خود شما واگذار می نماییم .
اما در پایان این مباحث ما به شما این نوید را می دهیم که شرکت رایان تامین ویرا این قابلیت را دارد که در بخش های راه اندازی خطوط تولید ، پشتیبانی از خطوط تولید ، راه اندازی ربات های صنعتی ، تابلو های برق صنعتی و تعمیرات اساسی(Overhaul) و . . . برای کلیه خطوط تولید در اقسا نقاط کشور را دارد . ما امیدواریم تا با استفاده از دانش روز و تجربه بتوانیم گامی کوچک در پیشبرد اهداف شما داشته باشیم .